LIVE: Ολυμπιακός - Παρτιζάν 2 - 1

Τετάρτη, 02 Αυγούστου 2017 20:00

Updated:23:04
INTIME SPORTS/ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
Παρακολουθείστε λεπτό προς λεπτό τον αγώνα ρεβάνς του Γ΄ προκριματικού γύρου του Champions League, Ολυμπιακός - Παρτιζάν.
Μεγάλη διπλή ευκαιρία για την Παρτιζάν στο 64΄ με τον Γιάνκοβιτς, ο οποίος δύο φορές βρέθηκε σε θέση βολής στην περιοχή, αλλά απέτυχε να σκοράρει.
INTIME SPORTS/ΚΩΤΣΙΑΡΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
Εκπληκτική απόκρουση του Κλιάιτς στην κεφαλιά του Βούκοβιτς στο 57΄.
Ακόμη πιο κοντά στην πρόκριση οι «ερυθρόλευκοι»
Από σέντρα ακριβείας του Κούτρη, ο Φορτούνης με καρφωτή κεφαλιά βάζει ξανά μπροστά τον Ολυμπιακό (2-1)
ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός στο 51΄
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος
Οι Πειραιώτες προηγήθηκαν με τον Καρσελά στο 21΄, αλλά η συνέχεια ανήκε στους Σέρβους, που ισοφάρισαν στο 33΄ με τον Σουμά και απείλησαν άλλες δύο φορές για να πάρουν το προβάδισμα.
Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Ολυμπιακός-Παρτιζάν 1-1
INTIME SPORTS/ΜΠΑΜΠΟΥΚΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
Μετά από αρκετή ώρα ο Καρσελά πιάνει το σουτ έξω από την περιοχή, στο 43΄, αλλά η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ
Νέα καλή στιγμή για τους Σέρβους στο 39΄ με το σουτ του Ταβάμπα να βρίσκει σε ετοιμότητα τον Καπίνο.
Μεγάλη φάση για την Παρτιζάν στο 34΄ με τον Τζούτρζεβιτς να πιάνει το σουτ, αλλά η μπάλα έφυγε κόρνερ
Ισοφαρίζουν οι Σέρβοι με τον Σουμά, ο οποίος πήρε το «ριμπάουντ» από την προσωρινή επέμβαση του Καπίνο στο σουτ του Γιάνκοβιτς. 1-1 το ματς
ΓΚΟΛ η Παρτιζάν στο 33΄
Τα πράγματα δείχνουν να απλοποιούνται για τους «ερυθρόλευκους» μετά το γκολ που πέτυχαν. Η Παρτιζάν χρειάζεται τρία γκολ για να ισοφαρίσει το σκορ του πρώτου αγώνα
Με απευθείας φάουλ του Καρσελά οι «ερυθρόλευκοι» ανοίγουν το σκορ στο 21΄ και πριηγούνται 1-0. Τραγικό το λάθος του γκολκίπερ των Σέρβων, Κλιάιτς, που ενώ φάνηκε να μπλοκάρει τη μπάλα του έφυγε μέσα από τα χέρια
ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός στο 21΄ με τον Καρσελά
Πάνω κάτω η μπάλα στο πρώτο 20λεπτο, με τον Ολυμπιακό να ψάχνει την καλή αντεπίθεση για να σκοράρει
Φοβερή επέμβαση του Καπίνο σε κεφαλιά του Τζόρτζεβιτς στο 14΄
Ξεκίνησε το ματς στο Καραϊσκάκη
Με διάταξη 4-2-3-1 θα παραταχθούν οι «ερυθρόλευκοι», που θα έχουν δύο αλλαγές σε σχέση με το πρώτο ματς. Ο Σιώπης μένει στον πάγκο και ξεκινά ο Βούκοβιτς, ενώ θέση στο αρχικό σχήμα έχει και ο Φορτούνης, που δεν είχε παίξει στο Βελιγράδι.

Στον πάγκο βρίσκονται οι Γιαννιώτης, Ελαμπντελαουΐ, Σιώπης, Εμενίκε, Ζντιέλαρ, Πάρντο και Σεμπά.
Ας δούμε την ενδεκάδα που θα παρατάξει ο Χάσι: Καπίνο, Φιγκέιρας, Βούκοβιτς, Ρέτσος, Κούτρης, Ρομαό, Οτζίτζα, Μάριν, Φορτούνης, Καρσελά, Μπεν.
Στις 21:45 θα ξεκινήσει ο δεύτερος αγώνας ανάμεσα στον Ολυμπιακό και στην Παρτιζάν, με τους «ερυθρόλευκους» να βρίσκονται «αγκαλιά» με το «εισιτήριο» για τα play off του Champions League μετά τη νίκη τους με 3-1 στο Βελιγράδι.